Форма входу

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Середа, 24.04.2024, 19:15
Вітаю Вас Гість | RSS
БІЛОЗЕРСЬКА централізована бібліотечна система
Головна | Реєстрація | Вхід
Масова робота


Клуб « Пролісок»

 
 « Щастя – це не чудесна жар – птиця, яку можна спіймати. Це реальна будова, яку треба спорудити", – так сказав великий педагог В. Сухомлинський. З таким девізом почалося чергове засідання клубу молодої мами «Пролісок». Захід мав назву «Азбука щасливих батьків». На нього ми запросили спеціаліста Районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Костик Світлану Станіславівну. Вона надала молодим матусям консультації щодо спілкування з дитиною в різних ситуаціях, які відбуваються в сім'ї, провела тренінг «Ваші діти – відображення ваших звичок». Так, щаслива родина – це найбільша цінність кожного з нас. Сім'я завжди буде основою життя людини, джерелом її щастя. Це те первинне середовище, де проходить становлення особистості. Батьки щасливі дітьми, діти щасливі батьками – такий природний взаємозв'язок. Дійсно, споруджувати, роздобувати сімейне щастя – це непроста, наполеглива праця батьків і дітей. І дуже важливо пам’ятати : щаслива та родина – де цінують кожного з нас.
 
                                 
 
 
 
Клуб «Пошук»

«Любов до рідного краю, знання його історії –
основа, на якій тільки й може здійснюватися
зростання духовної культури всього суспіль-
ства
».
Д.С. Лихачов

Ці чудові слова стали девізом краєзнавчого клубу «Пошук», який нещодавно відкрився у районній ЦБ. Головною метою його роботи є вивчення та дослідження історії рідного краю, звичаїв та обрядів даної місцевості. Бо ж недарма кажуть, що наш Білозерський край вирізняється багатою історією та видатними особистостями. У читальній залі районної центральної бібліотеки функціонує краєзнавча виставка «Мій рідний край – моя історія жива», у матеріалах якої відображено інформацію про історію заселення та видатних людей Білозерщини, історичні і культурні пам’ятки району та гордість нашого краю - літературно-поетичну студію «Біле озеро». До роботи у клубі було залучено найактивніших читачів нашої бібліотеки.



По-перше, це учасники секції МАН історичного напрямку, які разом із своїм наставником, Єрьомічевою О.Г., вже до першого засідання підійшли з ґрунтовною базою знань. Волощук Денис та Стародонова Тетяна обрали для досліджень досить оригінальні теми. Денис зацікавився історією Благовіщенського монастиря. Поштовхом послужила дослідницька робота Єрьомічевої Любові, яка в свій час першою звернулась до цієї теми. Результатом праці краєзнавця стало створення слайдової презентації про цю дивовижну архітектурну пам’ятку Білозерщини. А от Тетяна досліджує історичну топоніміку (тобто історію походження назв Білозерки) через вірші поетів літературної студії «Біле озеро».



Займається краєзнавством і Людмила Колісніченко, вчитель історії і правознавства. Людмила Олександрівна має власну краєзнавчу бібліотечку, створює рекламні проспекти Білозерського району, досліджує археологічні пам’ятки Білозерщини. На засідання дослідниця надала матеріали з історії заселення рідного краю. Запросили також і молоду поетесу Наталію Кудрявченко, яка читала власні поезії, сповнені любові до рідного краю, України. А ще дівчина зробила невеликий екскурс у історію заснування районної літ. студії «Біле озеро» та продемонструвала усім слайдову презентацію, присвячену нашому видатному земляку Бондарчуку С.Ф. - всесвітньо відомому кінорежисеру і актору. Надзвичайно цікавою була розповідь Дарусі Голік про талановиту вишивальницю зі с.Станіслава - Нелю Леонідівну Глущенко. Порадувала усіх присутніх власними картинами молода художниця Соколенко Оля, яка полюбляє відображати у своїх творах природу рідного краю та натюрморти. Також всім сподобалась виставка фотографій Чепка Г.М. -  талановитого білозерського фотохудожника. Георгій Михайлович   відтворює неповторні краєвиди, які зачаровують дивовижними та оригінальними сюжетами. Не оминули на засіданні і таке актуальне питання, як охорона природи та екологія рідного краю. Організатор клубу продемонструвала усім слайдову презентацію про заповідні ресурси Херсонщини. Тести та вікторини на народознавчу тематику дали можливість визначити найкращого знавця українських звичаїв і обрядів. Всі учасники заходу вносили пропозиції щодо роботи клубу, пропонували теми для досліджень та узгодили план подальших дій.



Головою клубу одноголосно було обрано Єрьомічеву О.Г., для якої краєзнавство стало одним із головних пріоритетів у житті. Краєзнавча робота дуже копітка. Треба любити цю справу і знати свій край. Тож запрошуємо усіх бажаючих до нашого клубу. Зробіть і ви свій внесок, дослідивши якусь невідому сторінку у історії селища.


" Жінка.Весна.Кохання".


/Виставка центральної бібліотеки у Білозерському районному будинку культури до 8 Березня/

 

 

          

 


 


Свято мужності


День захисника Вітчизни традиційно став святом мужності і військової доблесті. Саме тому, 23 лютого, у районній бібліотеці було проведено заходи, приурочені до цієї знаменної дати. Організовано книжкову виставку «Любіть Україну, як вірні сини», у матеріалах якої відтворено життя і діяльність видатних полководців Давньої Русі, відображено історію становлення державної військової символіки та українського війська. Проведено тематичну годину «Будь готовим захищати Вітчизну». На заході були присутні учні 10 класу БЗОШ №3. Вєтрова А. В., заступник директора ЦБС по роботі з дітьми, захоплююче розповіла про історію створення Робітничо- селянської Червоної Армії. Цікавим було повідомлення і про сучасні Збройні Сили України. Завдяки пізнавальній вікторині на воєнну тематику, присутні згадали військові звання України. Цього ж дня, з нагоди свята, учасники літературної студії «Біле озеро» на чергове засідання запросили членів Організації ветеранів України(керівник Полях Л. І.). Вєтрова А. В. привітала присутніх і представила слайдову презентацію «23 лютого – День захисника Вітчизни». Митцями слова були прочитані твори, присвячені цьому святу.

       


           


Ми, працівники Центральної бібліотеки, шлемо найщиріші вітання з нагоди свята ветеранам та учасникам війни, воїнам – афганцям, воїнам запасу, а також теплі привітання сьогоднішнім і майбутнім захисникам Вітчизни.

 

Відлуння афганських гір.


Не одним сивим пасмом закосичена дата 15 лютого – день, коли, нарешті, в далекому 1989 році закінчилася десятирічна кривавиця трагічної війни в Афганістані.

               


Щоб розширити уявлення про афганську війну та вшанувати пам’ять про загиблих воїнів – інтернаціоналістів заклади культури Білозерки організували та провели годину пам’яті «Відлуння афганських гір». У ході проведення заходу присутнім була надана можливість переглянути відеоматеріали, пов’язані з фактичними подіями трагічної війни, ознайомитися зі слайдовою презентацією і, головне, поспілкуватися із запрошеним старшим лейтенантом запасу Волошиним Анатолієм Степановичем. Прикрасою заходу були художні номери у виконанні Сергія Свириди, Марії Кучинської та Інни Рижкової.


             






 

                                                                         

Світ починається з любові.


  Кохання – одвічна тема поезії, музики, сенс повноцінного людського життя. 14лютого ми святкували одне із найулюбленіших свят усіх закоханих – День святого Валентина. Саме в цей день хочеться сказати комусь найкращі у світі слова, зізнатися якщо не в коханні, то хоча б у приязні чи симпатії.


          

 

В бібліотеці, в День закоханих кожного користувача вітали кольоровими валентинками з афоризмами відомих людей про кохання. Усі бажаючі могли ознайомитися з гумористичними телеграмами та помилуватися яскравою виставкою «Світ починається з любові».

 


 

 

"Практичні аспекти співпраці громадськості і місцевої влади у вирішенні нагальних проблем"


(зустріч - консультація з Оленою Боцко - НДІМВ в Україі)


4 лютого 2011 року у приміщенні Центральної бібліотеки відбулася зустріч членів громадської ради та громадських організацій з представником Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин в Україні Оленою Боцко. Зустріч організовано Білозерським районним осередком Херсонської обласної молодіжної громадської організації «Молодіжний центр регіонального розвитку» (голова – Елла Петренко) за підтримки Херсонської обласної організації Комітету виборців України (представник – заступник голови Бахматова Галина Миколаївна). На зустрічі обговорили найболючіші питання для Білозерки та району і можливість їх вирішення за сприяння громадських організацій. Представник Музиківського Молодіжного центру Альона Музика розповіла про участь та перемогу Музиківської сільської ради у проекті на освітлення села. Згадали Ш-Балківського сільського голову Самойленко І.Д., підпорядкована територія якого повністю освітлюється. Ніколайчук Г.А.(Білозерська районна організація Союз Чорнобиль України) розповіла про проблеми інвалідів с. Розлив. Підгородецький І.М. (Білозерська районна громадська організація «Федерація футболу») запропонував співпрацю молодіжному раднику села Чорнобаївка. Присутнім зустріч сподобалася, тому домовилися зустрічатись і надалі.

          

 

Тисяча і одна дорога.


(Година профорієнтації)

 

   Нашим давнім предкам не доводилося сушити голову «Ким бути?»: у первісному суспільстві професій не було. У боротьбі за існування, людина могла сама робити все: здобувати їжу,будувати житло, виготовляти одяг, захищатися від ворогів. В рабовласницькому суспільстві людина була позбавлена самостійного вибору. При феодалізмі вибір занять визначався тим, до якого суспільного стану людина відносилася - професії не стільки вибирались, скільки передавалися, як цінний сімейний спадок.

 

                            

 

 

    У наш час у світі тисячі професій. Чи легко розібратися молодій людині у цьому розмаїтті? Зробити правильний вибір? Часом рішення про вибір професії юнаки та дівчата приймають випадково, часто йдучи на поводу у батьків, знайомих чи друзів. У результаті може статися так, що декілька кращих років життя витрачаються марно, не приносячи задоволення, і лише потім, інколи занадто пізно, приходить усвідомлення допущеної помилки.

 

 

                      

 

 

   Вибір професії - це друге народження людини. Від того, наскільки вірно ви оберете свій професійний шлях, залежить, яке місце в суспільстві ви будете займати. У кожного з нас є свої  особисті вимоги до майбутнього місця роботи. Але разом зі своїми інтересами та бажаннями, необхідно враховувати ще й власні можливості та потреби ринку праці. У читальній залі центральної бібліотеки відбувся цикл заходів по профорієнтації молоді нашого селища. Для учнів старших класів презентувався інформаційно – профорієнтаційний коктейль «Тисяча і одна дорога» та відбувся ярмарок професій «Усі професії поважні, усі професії нам важні». Кожний захід закінчувався екскурсією до районного центру зайнятості, в якому державна служба пропонувала допомогу по самовизначенню.

 

 

                  

 

 

Соборна мати-Україна – одна на всіх, як оберіг

      

  День Соборності відзначаємо щороку, в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року.

  Не залишилась осторонь і районна центральна бібліотека. У нашому закладі було організовано і проведено цикл заходів, приурочених до цієї знаменної дати. Так, у читальній залі, функціонує книжково-ілюстративна виставка «Україно - соборна державо, сонценосна колиско моя!», у матеріалах якої відображено віхи розвитку і становлення української державності та прагнення нашого народу до творення Самостійної Соборної Держави.

  Для учнів Білозерської ЗОШ №3, які були запрошені на захід, завідувач відділом обслуговування районної ЦБ Гринчук Г.Л. провела історичну годину «День Соборності». Було продемонстровано слайдову презентацію, створену за матеріалами Інтернету, даними з довідників, історичної енциклопедії, джерельних літописів.

  Усім запам’яталися найцікавіші факти:

 - Четвертий Універсал було підписано 22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя;

 - 22 січня 1919 року на Софіївській площі у  Києві було проголошено Акт Соборності українських земель;

 - об’єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного збирання території в єдиній суверенній державі:

«…однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка, Галичина, Буковина і Угорська Україна, Наддніпрянська Велика Україна…»;

- сюжет про «живий» ланцюг, який у січні 1990 року утворили жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом;

- у 2009 році в Києві 300 студентів, учасників акції, також створили «живий» ланцюг через міст Патона і символічно з’єднали береги Дніпра;

- в 1999 році Президент України видав указ, після якого офіційно в Україні відзначають День Соборності.

 

                    

 

 

 

  Захід був змістовним і насиченим, бо кожного хвилюють питання історії нашої країни. Неабияку зацікавленість викликав у всіх і історичний кросворд «Україна». Дітям необхідно було згадати укладача першої Конституції України, національного героя-месника, гетьмана України... Цікаві питання звучали і про офіційні документи, і про державну символіку. Присутні відповідали точно і лаконічно, а це значить, що усі добре знають історію своєї держави.

  Завершальним етапом зустрічі стала пізнавальна і оригінальна гра – пазл «Об`єднай Україну» (це контурна карта України, розділена по областям). Дві команди змагалися у вправності – хто швидше складе області-пазли в об’єднану Україну. Пазл до пазлу, область до області – і кожен учасник конкурсу на десять хвилин уявив себе будівничим рідної Батьківщини. Молодь отримала заряд позитивної енергії.

  Наостанок ведуча наголосила: «…Усі ми маємо усвідомлювати те, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти великої мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки».

 

                   

 

 

 

На шлях в майбутнє вкажуть Крути

 

 

В читальній залі Центральної бібліотеки до Дня пам`яті і слави Героїв Крут експонувалася книжкова виставка "Подвиг українських юнаків-героїв під Крутами - символ національної честі", пройшов урок -реквієм "Героїка трагедії Крут" та відбувся перегляд короткометражних відеороликів: "Бій під Крутами", "Героям Крут".

 

 

                                         

 

 

                                                    

 

 

Copyright MyCorp © 2024
Создание сайта, 

разработка сайта