Форма входу

Пошук

Календар

«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Субота, 27.02.2021, 01:06
Вітаю Вас Гість | RSS
БІЛОЗЕРСЬКА централізована бібліотечна система
Головна | Реєстрація | Вхід
Структурні підрозділи


 
 
 
     А б о н е м е н т

 
 
Надає відкритий доступ до книжкового фонду. Організовує диференційоване обслуговування читачів, оперативно задовольняє читацькі запити шляхом
 видачі літератури додому,надає можливості широкого вибору книг та інших матеріалів з єдиного фонду районної бібліотеки. Здійснює керівництво читанням в процесі
 індивідуальної роботи з читацькими групами і масової популяризації літератури. Організовує книжкові виставки, огляди нових надходжень, проводить роботу
 по ліквідації заборгованості читачів та по організації збереження фонду абонементу, бере участь у комплектуванні фонду.
 
 
 
        Ч и т а л ь н и й   з а л
 
 
Надає можливість всім читачам використовувати всі документи тільки в читальному залі. Організовує книжкові виставки, перегляди літератури, проводить літературні вечори, тематичні години, тренінги, усні журнали, презентації книг, творчі зустрічі з поетами та письменниками літературної студії «Біле озеро». Книжковий фонд відділу нараховує більше 8494 тисяч примірників з різних галузей знань на допомогу самоосвіті, навчальному процесу. Він постійно поповнюється актуальною літературою видань останніх років, що дає можливість повністю задовольнити запити користувачів. Читачі користуються особливо цінними та рідкісними видання­ми, а також довідни­ками, словниками, енциклопедіями тощо. У разі нагаль­ної потреби окремі документи видаються додому на «нічний абонемент».
 
 
         Ю н а ц т в о
 
 
Стимулює читання юнацтва, поглиблює інтерес до книги, розширює світогляд читача, допомагає в самоосвіті, забезпечує професійну, соціальну та психологічну підготовку молоді до самостійного життя, організовує дозвілля юнацтва, підбирає читацький актив та залучає його до співпраці. Обслуговування читачів здійснюється диференційовано, з врахуванням освіти та вікових особливостей. У відділі вже стало традицією організовувати книжкові виставки, проводити огляди літератури, присвячені державним та народним святам і звичаям. Особлива увага приділяється популяризації літератури до визначних дат, ювілеїв письменників та поетів як України, так і рідного краю. Юнацька кафедра тісно співпрацює зі школами, центром зайнятості, лікарями, психологами, з Центром соціальних служб для сім ї, дітей та молоді.
 
 
І н т е р н е т  - ц е н т р
 
 
 Відділ надає читачам вільний безкоштовний доступ до світової мережі Інтернет з метою навчання, підвищення кваліфікації, отримання додаткових знань із різних галузей, забезпечує інформаційне обслуговування користувачів бібліотеки.
Тут є можливість:
- одержати необхідну інформацію з будь-якого питання, використовуючи пошукові системи;
- роздрукувати потрібну інформацію;
- зробити запис на змінний диск;
- оволодіти навиками роботи в мережі Інтернет;
 
 
 
Відділ організації використання єдиного бібліотечного фонду та МБА.
Створений у 1976 році, працює 2 чол. Основні задачі:ефективне використання єдиного бібліотечного фонду, оперативне і максимальне задоволення індивідуальних запитів користувачів ЦБС за внутрісистемним та міжбібліотечним абонементом. Фонд відділу нараховує 9661 пр.літератури. При відділі працює обмінний фонд і міжбібліотечний буккроссинг, де бібліотекарі вільно обмінюються книжками. За рік видає більш як 13000 видань, перенаправляє до регіонального центру МБА 120 – 130 замовлень. Бібліотекар нестаціонарного обслуговування обслуговує 11 виробничих ділянок, а це 600 наших читачів, серед яких пенсіонери, учасники війни,інваліди.
 
 
 
 
 
Відділ комплектування та обробки літератури.
       Відділ комплектування та обробки літератури створений у грудні 1976 року при утворенні Білозерської ЦБС. Основне завдання відділу- здійснювати поточне комплектування та докомплектування єдиного фонду з урахуванням книгозабезпеченості і фінансових можливостей, виявляти прогалини, які є в фондах і використовувати різні джерела поновлення фондів. Відділ забезпечує підписку на періодичні видання, відповідно з періодикою, яку виписують бібліотеки інших систем і відомств району. У відділі комплектування здійснюється облік та обробка всіх нових надходжень, організовуються виставки-перегляди нової літератури для відділів
ЦБ та бібліотек-філій, визначається система каталогів ЦБС. Працівники відділу комплектування та обробки літератури надають методичну і практичну допомогу бібліотекам-філіям з питань організації, використання і збереження бібліотечного фонду та веденні і редагуванні каталогів.
 
 
 
Відділ методико - бібліографічної роботи. 
   В результаті реорганізації бібліотечної справи (1976 р.) було проведено централізацію бібліотечної мережі Білозерського району, організовано відділ методико-бібліографічної роботи, який являється основним її ланцюгом у здійсненні методичної роботи. Основним завданням відділу є забезпечення єдиного організаційно – методичного керівництва структурними підрозділами ЦБС, надання їм практичної допомоги по удосконаленню роботи. Основними напрямками організаційно – методичної діяльності Білозерської ЦБС є:
 - сприяння роботі бібліотек – філій у надаванні необмеженого доступу до інформації всім категоріям читачів;
 - методична і практична допомога щодо лідерства сільських бібліотек у наданні всім громадянам доступу до нових інформаційних технологій;
 - сприяння діалогу та обміну ідеями з метою покращення діяльності місцевої громади і бібліотеки;
 - координація роботи бібліотек-філій з іншими закладами та організаціями;
 - сприяння роботі бібліотек по залученню різних категорій читачів до участі в обласних та районних заходах;
 - організація загальносистемних заходів, розробка Положень, методичних коментарів та рекомендацій щодо їх проведення;
 - організація та проведення методичних навчань: семінарів, практикумів, майстер-класів;
 - сприяння роботі бібліотек у проектній діяльності.
  Відділ методико – бібліографічної роботи займається аналізуванням роботи бібліотек – філій та стану бібліотечного обслуговування населення, складанням планів роботи, звітів ЦБС та звітів про методичну роботу.
Працівники відділу проводять інформаційну та довідково – бібліографічну роботу з метою популяризації бібліотечно – бібліографічних знань, надають інформаційні послуги користувачам (усні, письмові, за допомогою Інтернету та на електронних носіях), беруть участь у всіх загальносистемних заходах.
 

Copyright MyCorp © 2021
Создание сайта, 

разработка сайта